JAK SKUTECZNIE SIĘ UCZYĆ

A więc decydujesz się na zrobienie prawa jazdy. Świetnie, to bardzo dobra decyzja, która ułatwi Ci życie, pozwoli na dotarcie do niedostępnych innymi sposobami miejsc, pomoże zdobyć i wykonywać pracę a także ułatwi podróże nie tylko te wakacyjne. Ale zanim otrzymasz dokument, który będzie Ci na to pozwalał najpierw musisz się przygotować do skutecznej nauki przepisów drogowych i tego, w jaki sposób zachowywać się na drodze. My w Ośrodku Szkolenia Kierowców Expert 1 w Dąbrowie Górniczej zrobimy wszystko, aby nauczyć cię wszystkiego co niezbędne, jednak również Ty możesz sobie pomóc w skutecznym i szybkim przyswojeniu sobie tej wiedzy. Jak? Poznając rady, jak uczyć się prawidłowo.

SOCIAL MEDIA

One pożerają najwięcej uwagi w ciągu dnia. Gdy siadasz do nauki przepisów drogowych lub nabywania jakiejkolwiek innej wiedzy porzuć rozpraszacze w postaci mediów społecznościowych i wszelkiej innej aktywności. Jeśli jest tam coś, co wydaje ci się ważne, to uwierz nam, nie zniknie. Inne sprawy poczekają, tymczasem skup się na nauce, zapamiętywaniu i ćwiczeniu swoich umiejętności. Uwierz nam, będą one na przestrzeni czasu dużo ważniejsze i przydatne, niż kolejny post czy zdjęcie w sieci.

HAŁAS, SZUM OTOCZENIA

W dzisiejszych czasach nietrudno o rozproszenie uwagi przez sączące się dźwięki z radia, włączonego telewizora czy choćby te docierające do nas przez okno. Wszystkie one nie pozwalają się skupić na uczeniu się wiedzy, która przybliży Cię do upragnionego prawa jazdy. Gdy rozpoczynasz naukę przepisów ruchu drogowego dołóż wszelkich starań, by dźwięki tła na ten czas odizolować, wyłączyć, usunąć ze swojego otoczenia. Twój umysł będzie spokojniejszy i na pewno bardziej wdzięczny za tak komfortowe warunki.

BAŁAGAN
Kto z nas nie ma problemu z bałaganem? Prócz tego, że nasze otoczenie źle i nieprzyjemnie wygląda z jego powodu, bałagan domaga się uprzątnięcia. I ta myśl nieustannie zaprząta naszą uwagę. A to tylko jedna z wielu. Dlatego przystępując do nauki i przygotowań do egzaminu na prawo jazdy uporządkuj swoje otoczenie, żeby potrzeba myślenia o tym nie zaprzątała Twojej głowy a nauka była przyjemna, komfortowa i skuteczna.

PRZERWY
Wszystko co robimy wymaga odpoczynku i robienia przerw. Nauka przepisów drogowych i przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy nie jest wyjątkiem. Zbyt duża ilość nowej wiedzy na raz zmęczy Twój umysł i da efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego rób sobie przerwy. Możesz je przeznaczyć na długi, sprzyjający dotlenieniu mózgu spacer, lub coś innego, co sprawi Ci przyjemność. Po takiej przerwie z kolejną dawką wiedzy która przybliży Cię do prawa jazdy zostanie przyswojona dużo łatwiej.

WYMÓWKI
Znamy to prawda? „Nie chce mi się”, „Później”, „Teraz musze zrobić coś innego” to tylko kilka z nich. W ten sposób zamiast zrobić to, co mamy do zrobienia (na przykład poznać kolejną partię przepisów drogowych) cały czas znajdujemy sobie rzeczy mniej ważne i takie, które bez problemu mogą poczekać. Pomyśl o tym, ile korzyści da Ci skuteczna nauka przepisów ruchu drogowego. Poczucie bezpieczeństwa, komfort podczas prowadzenia samochodu i wiedza jak zachować się na drodze jako kierowca, to tylko kilka z nich.

Pamiętaj, że wiedza to potęga. To oręż, którego nikt nigdy Ci nie odbierze. Nie pozbawiaj się jej przechodząc przez proces nauki w Szkole Nauki Jazdy, która nie ma odpowiedniego doświadczenia. Nie pozbawiaj się wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach dając się rozpraszać w trakcie nauki. Zaufaj nam – dobre warunki nauki i wiedza jaką podczas niej nabędziesz to inwestycja, która zwróci Ci się wielokrotnie w trakcie całego Twojego życia.